ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13294147
*
nr 1329 4147
Spegel
Barockstil, 80x40 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2020
kl 20:03:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 22:31:05
1
500 kr
24/5 21:52:48
2
1.500 kr
25/5 17:18:27
3
900 kr
25/5 17:18:27
2
1.000 kr (Budbetjänt)
25/5 17:18:43
3
1.100 kr
25/5 17:18:43
2
1.200 kr (Budbetjänt)
25/5 19:44:40
1
1.500 kr
25/5 19:44:40
2
1.500 kr (Budbetjänt)
25/5 19:48:37
1
1.700 kr
25/5 19:52:51
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1329 4147
Spegel
Barockstil, 80x40 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/5 22:31:05 | 1 | 500 kr |
24/5 21:52:48 | 2 | 1.500 kr |
25/5 17:18:27 | 3 | 900 kr |
25/5 17:18:27 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
25/5 17:18:43 | 3 | 1.100 kr |
25/5 17:18:43 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
25/5 19:44:40 | 1 | 1.500 kr |
25/5 19:44:40 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
25/5 19:48:37 | 1 | 1.700 kr |
25/5 19:52:51 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02